Plíseň v těle – jak ji poznat a jak se jí zbavit?

Plíseň v těle – jak ji poznat a jak se jí zbavit?

0 11322
Plíseň v tělě
Plíseň v tělě

Pravdou je, že kolem nás se vyskytuje celá řada nejrůznějších plísní. A plísně často najdeme nejen v našem okolí, ale také v nás samotných. Takové plísně ve střevech nemusí být snadno rozpoznatelné, avšak mohou za celou řadu dalších neduhů.

Plísně v těle – jaké jsou příznaky?

1. Pocit nafouklého břicha

Cítíte se často přesyceni, po zvýšené konzumaci sacharidů (cukrů) se vám břicho nafoukne a váš stav je velmi nepříjemný, až bolestivý? Pak můžete být zasaženi plísněmi. Cukr a další sacharidy vyživují kvasinky ve střevě a celý proces je pak příčinou nadýmání a plynatosti.

2. Svědění kolem konečníku

Jestliže vás trápí časté svědění v oblasti konečníku, kůže je zčervenalá, svědí, pálí až bolí a někdy třeba i mokvá, může se opět jednat o plísně ve střevech.

3. Náhlý hlad

Jestliže trpíte záchvaty hladu a neutišitelnou chutí na sladké či na sacharidové přílohy, opět se může jednat o plísně ve střevech. Pokud tělu přísun těchto pochutin a potravin odepřete, a budete se pak cítit zesláblí, budou se vám dělat mžitky před očima, budete nervózní apod., nejspíš lékař provede test na cukrovku. Pokud je negativní, bývá většinou příčinou těchto stavů přemnožení plísní ve střevech.

4. Problémy se zažíváním

Houby, které způsobují plísňové onemocnění, vytlačují přátelské bakterie z přirozené střevní flóry, a tím způsobují svému hostiteli různé zažívací problémy. Člověk pak může trpět chronickou zácpou nebo naopak stálými průjmy.

5. Nadváha

Lidé postižení plísňovým onemocněním trápí neustálá potřeba cukru a jiných sacharidů. Proto mají stálou chuť na sladké a škrobové jídlo. Nadváhy se pak lze v jejich případě zbavit jen cílenou protiplísňovou dietou. Jiná dieta obvykle žádný výrazný vliv nemívá.

6. Zvýšená únava

Plísně v těle také mohou za pociťování zvýšené únavy a pocity malátnosti. Člověk postižený plísněmi se hůře soustředí, mnoho aktivit mu činí problém.

7. Bolesti svalů a kloubů

Kromě únavy trpí lidé s plísňovým onecmocněním častými bolestmi pohybového aparátu. Celkově se mohou lékaři jevit tak, že mají dnu nebo revma, avšak léčba na tato dvě onemocnění je následně bez úspěchu.

8. Zvýšené jaterní hodnoty

Při odběru krve se mohou u lidí s plísňovým onemocněním zjistit zvýšené jaterní hodnoty.

9. Opakované vaginální záněty a záněty močového ústrojí

Jestliže se vaginální záněty a záněty močového měchýře často opakují, opět se dá usuzovat na plísňovou infekci ve střevech.

10. Pokožka – zrcadlo plísní

To, že máme plísně ve střevech, může prozradit i naše kůže. V ústní dutině můžeme mít bílý povlak, který nelze odstranit kartáčkem, ani kloktáním. Na pokožce se mohou vyskytovat šupinovité a svědivé skvrny. Svědivé červené šupiny se mohou vyskytnout i mezi obočím nebo u kotníků.

11. Zhoršená srdeční činnost a zadýchávání

Střevo napadené plísněmi se zaplní plynem a ten může tlačit směrem nahoru k bránici, čímž dochází k omezení prostoru pro plíce a srdce. Ti, kteří jsou zasaženi plísněmi, pak mohou pociťovat dechovou i srdeční nedostatečnost.

12. Zcela individuální příznaky

Nutno dodat, že příznaky mohou být silně individuální. U každého člověka se mohou plísně v těle navenek projevovat odlišně. Na to, že se jedná o plísňové onemocnění, se tedy často přijde až po sérii nejrůznějších vyšetření.

Jak se plísním v těle ubránit?

Důležitá je strava. Správná a zdravá výživa je lék na spoustu neduhů, tedy i na plísně. Důležité je omezit cukry a jiné sacharidy, přestat si dopřávat sladké, začíst jíst střídmě, pravidelně a zdravě. Vhodné je zařadit zvýšené množství zeleniny, kterou budeme prokládat ovocem, kysanými mléčnými výrobky i celozrnnými obilovinami. Naopak se budeme vyhýbat tučným jídlům.

Nutné je také pečovat o svůj imunitní systém. Zdravou životosprávou a pohybem přispějeme nejen k lepšímu pocitu, ale také k pevnějšímu zdraví. Důležité je dbát na dostatečný přísun vitamínů a výživových látek. Zvyšovat riziko plísní pak mohou některé hormonální antikoncepční přípravky, ale také antibiotika. Zdravě jíst a zdravě žít je tedy základ.Zkoušeli jste už všechno možné, ale stále nehubnete?

Tenhle pocit zná snad bohužel každý, kdo se snaží zhubnout. Vyzkoušíte "zaručené" recepty na hubnutí a žádný hubnoucí zázrak se bohužel nekoná, nebo hůře - zhubnete a poté se dostaví jojo-efekt a vy přiberete zpátky ještě více tuku než jste shodili. Naštěstí pro mě i pro všechny kdo tento článek čtou, jsem na internetu objevila výživové poradenství, které má pobočky po celé ČR a kde mi pomohli s trvalým a zdravým hubnutím.

Na první konzultaci, která stojí jenom 200 Kč (cena jednoho oběda v restauraci), jsem podstoupila odbornou diagnostiku na lékařsky certifikovaném přístoji - z vyšetření zjistí množství tuku v těle, množství beztukové hmoty (svaly a kosti), množství tělesné vody, metabolický věk (na kolik se vaše tělo cítí), viscerální tuk (zásadní rizikový faktor řady nemocí, jako je cukrovka, vysoký tlak atd.), denní spotřebu kalorií, stav kostry (kvůli riziku osteoporózy) a kolik je možné snížit tělesný tuk.

Sama jsem byla z výsledků dost překvapená. Dále se mi 60 minut věnovala výživová poradkyně, která mi vysvětlila a konkrétně ukázala, kde dělám největší chyby při mém hubnutí. Upravila mi můj současný jídelníček, kde našla spoustu chyb. A nakonec jsem si odnesla domů ještě vzorový jídelníček pro trvalé hubnutí, který jsem dostala spolu s výsledky odborné diagnostiky zdarma.

Musím uznat, že to se těch 200 kč opravdu stálo, zatím uběhlo od návštěvy 21 dní a já zhubla nenásilnou cestou zhruba 5 kilogramů. Myslím že to je skvělý výsledek co říkáte? Pokud se chcete také objednat, stačí vyplnit krátký formulář a je to. Peníze uhradíte až na pobočce, takže ani nemusíte platit online. Objednete se zde a dejte vědět kolik kg se vám podařilo zhubnout.

CHCI ZAČÍT TAKÉ HUBNOUT