Zázračná kustovnice čínská – jaká je její denní dávka?

Zázračná kustovnice čínská – jaká je její denní dávka?

0 352
Kustovnice čínská - denní dávka
Kustovnice čínská - denní dávka

Kustovnice čínská nebo-li také goji je léčivá rostlina, jejíž plody mají nespočet pozitivních účinků na náš organismus. Díky tomu se řadí k superpotravinám, které vylepšují náš život a pomáhají nám dodávat do těla potřebné látky. Existuje hned několik forem, jak plody goji konzumovat, na základě čehož odlišujeme jednotlivé dávkování. A právě tím se budeme v tomto článku zabývat.

Účinky kustovnice čínské

Nejdříve si ale stručně popíšeme její blahodárné účinky. Kustovnice kladně působí na činnost jater a ledvin, podporuje správné fungování imunity a má afrodiziakální účinky. Kromě toho snižuje krevní tlak a obsahuje řadu vitamínů, minerálních látek a antioxidantů. Zejména proto je považována za klenot tradiční čínské medicíny, podle které vytváří „rovnováhu mezi jin a jang“. Tím ale zázračné účinky kustovnice zdaleka nekončí. Je jich tolik, že bychom jim mohli dopřát samostatný článek. Tou další vlastností, která by vás však mohla zajímat ze všeho nejvíce je, že také napomáhá redukci váhy. O tom, jak působí goji na hubnutí se také můžete dočíst na našem webu.

Doporučená denní dávka kustovnice čínské

Plody kustovnice čínské jsou červené bobule, jejichž konzumaci je důležité chápat jako doplněk stravy. To znamená, že náš jídelníček pouze zpestřuje a obohacuje, nenahrazuje plnohodnotné potraviny ani hlavní jídlo. Ve spojitosti s tím také určujeme její denní dávku. A ačkoliv není přesně dáno, jaké množství goji denně zkonzumovat, můžete se pro určení dávky řídit podle jednoduchých pravidel. Nejdříve je důležité uvědomit si v jaké formě budete goji konzumovat. Na výběr máte čerstvé či sušené bobule, šťávu, nebo uměle upravené formy – prášek a kapsle. U nás je nejčastěji k dostání kustovnice sušená. Tu je dobré konzumovat hrst každý den. K sušenému goji se přistupuje stejně jako k šípkům, to znamená že ho spaříme a uděláme z něj čaj. Přidávat ho také můžete do různých jídel, jogurtů nebo ho zamíchat do ovesné kaše.

Čerstvé goji je pro konzumaci nejideálnější. Avšak jeho dostupnost není taková, jako u kustovnice sušené, a i cena je vyšší. Dávkování je obdobné, přibližně 30-50 gramů.

Šťávu z goji většinou seženete s příměsí jiného ovoce a dávkování je uvedeno na etiketě. Přibližně je to však 60 ml.

Dejte si ale pozor na konzumaci kustovnice před spaním. Mohli byste si přivodit problémy se spánkem. Nejlepší je si vzít denní dávku kustovnice hned dopoledne, v rámci dopolední svačiny.

Každý, kdo kustovnici ještě neokusil, by ji měl rozhodně zkusit. Budete se po ní cítit svěžejší a energičtější. Její účinky se však projevují až po 14 dnech pravidelného užívání. Proto nad ní nelamte hůl hned po prvním dnu. Svůj věhlas si zasloužila z nějakého důvodu, tak ji dejte šanci.Zkoušeli jste už všechno možné, ale stále nehubnete?

Tenhle pocit zná snad bohužel každý, kdo se snaží zhubnout. Vyzkoušíte "zaručené" recepty na hubnutí a žádný hubnoucí zázrak se bohužel nekoná, nebo hůře - zhubnete a poté se dostaví jojo-efekt a vy přiberete zpátky ještě více tuku než jste shodili. Naštěstí pro mě i pro všechny kdo tento článek čtou, jsem na internetu objevila výživové poradenství, které má pobočky po celé ČR a kde mi pomohli s trvalým a zdravým hubnutím.

Na první konzultaci, která stojí jenom 200 Kč (cena jednoho oběda v restauraci), jsem podstoupila odbornou diagnostiku na lékařsky certifikovaném přístoji - z vyšetření zjistí množství tuku v těle, množství beztukové hmoty (svaly a kosti), množství tělesné vody, metabolický věk (na kolik se vaše tělo cítí), viscerální tuk (zásadní rizikový faktor řady nemocí, jako je cukrovka, vysoký tlak atd.), denní spotřebu kalorií, stav kostry (kvůli riziku osteoporózy) a kolik je možné snížit tělesný tuk.

Sama jsem byla z výsledků dost překvapená. Dále se mi 60 minut věnovala výživová poradkyně, která mi vysvětlila a konkrétně ukázala, kde dělám největší chyby při mém hubnutí. Upravila mi můj současný jídelníček, kde našla spoustu chyb. A nakonec jsem si odnesla domů ještě vzorový jídelníček pro trvalé hubnutí, který jsem dostala spolu s výsledky odborné diagnostiky zdarma.

Musím uznat, že to se těch 200 kč opravdu stálo, zatím uběhlo od návštěvy 21 dní a já zhubla nenásilnou cestou zhruba 5 kilogramů. Myslím že to je skvělý výsledek co říkáte? Pokud se chcete také objednat, stačí vyplnit krátký formulář a je to. Peníze uhradíte až na pobočce, takže ani nemusíte platit online. Objednete se zde a dejte vědět kolik kg se vám podařilo zhubnout.

CHCI ZAČÍT TAKÉ HUBNOUT