Goji na hubnutí: recenze

Goji na hubnutí: recenze

3 30212
Goji na hubnutí: recenze
Goji na hubnutí: recenze

Znáte goju/goji? Že ne? Rozhodli jsme se ji pro vás otestovat!

Možná jste spíše slyšeli o kustovnici čínské, což je jen jiný název ovoce jménem „goji“ (lze číst také jako „godži“). Jedná se o jeden ze zázraků TCM, tedy tradiční čínské medicíny. Ovšem dnes již je k dostání i v běžných obchodech v Čechách, nejčastěji pak v prodejnách se zdravou výživou. Goji však můžete koupit i v některých supermarketech.

Proč je goji takový zázrak? Stojí vůbec za vyzkoušení?

Jedná se o potravinu, která obsahuje velké množství antioxidantů, minerálních látek a vitamínů. Dokáže výrazně omladit a má obrovské účinky na lidské zdraví a organismus celkově.

Kustovnice čínská dokáže velmi výrazným způsobem podpořit imunitu, povzbuzuje činnost jater a ledvin, dovede snížit vysoký krevní tlak a bývá obrovskou pomocí pro astmatiky a další osoby s respiračním či plicním onemocněním. Někteří její konzumenti pak dodávají, že kustovnici konzumují především pro její afrodiziakální účinky.

Goji má výborné výsledky při prevenci před nejrůznějšími očními chorobami, dokáže zklidnit unavený zrak. Dále působí také při potížích s prostatou, navíc má protizánětlivé účinky. Kustovnici si pochvalují také lidé, kteří onemocněli lupénkou, ale i další, kteří mají například kožní alergii. V neposlední řadě je třeba zmínit, že kustovnice dokáže znatelně prodloužit život a udržet člověka v dobré psychické kondici.

Co se složení týče, obsahuje goji více jak 10 minerálů a více jak 20 stopových prvků, navíc také pomalu 20 aminokyselin a 6 různých vitamínů. K jejímu pozitivnímu složení se řadí také obsah nenasycených mastných kyselin a tzv. karotenoidů, tedy významných antioxidantů.

Goji a hubnutí – diskuze

Na internetu najdete mnoho diskuzí o goji a hubnutí. Jak to s kustovnicí čínskou a redukcí váhy vlastně ve skutečnosti je?

Pravdou je, že kustovnice čínská je skutečně velkým pomocníkem u téměř každé redukční diety. Podporuje totiž očistu organismu, tedy detoxikaci. Zbavuje tělo škodlivých látek, čímž podporuje správné fungování metabolismu. Určitě je také třeba zmínit, že goji má velmi nízký glykemický index, proto zpomaluje příjem a využívání cukrů. Díky konzumaci kustovnice čínské tak netrpíte nadměrným pocitem hladu, delší dobu máte pocit sytosti. Naopak, pokud byste konzumovali potraviny s vysokým glykemickým indexem, měli byste příliš brzy hlad a nutilo by vás to přijímat další a další jídlo.

Goji dodává energii, zvyšuje vitalitu, po jejím zařazení do jídelníčku máte pocit, že zvládnete vše, i těžkou a třeba také příliš jednostrannou redukční dietu. Proto je toto ovoce tak oblíbené u mnoha hubnoucích. O tom se ostatně přesvědčíte i ve většině internetových diskuzí.

Jak jíst Goji?

Goji se konzumuje často sušené. Usušené pak vypadá jako něco mezi borůvkami a šípky. Ovoce je sladké, výrazně aromatické, pro někoho je možná aromatické až příliš, proto ne každému zachutná hned napoprvé. Ke kustovnici čínské můžete přistupovat podobně jako k šípku. Stačí sušené goji spařit a udělat si čaj. Dobré je také goji přidat všude tam, kam byste jinak přidali rozinky nebo brusinky. Někdo nedá dopustit na goji s ovesnými vločkami zamíchanými do jogurtu. Fantazii se rozhodně ani v tomto směru meze nekladou.

Goji je v poslední době velmi populární a čím dál tím více přestává být pouze doménou zastánců a zastánkyň zdravé výživy a zdravého životního stylu. A je to dobře. Takoví Číňané si život bez goji vůbec neumí představit a kustovnice je pro ně klasickým druhem ovoce jako třeba pro nás jablko. Plody můžeme sušit, nebo je jíst čerstvé. Dají se přidávat do nejrůznějších pokrmů, nebo také jíst jen tak. Čaj z nich vyrobený je rovněž vynikající. Pokud jste goji ještě nezkoušeli, rozhodně stojí za to!

 • Kristýna Lorencová

  Váháte,
  co koupit kolegům, tetičkám a známým, u kterých si nevíte s
  dárky rady? Svíček, hrnečků a sypaných čajů už bylo určitě
  dost. Překvapte je nejzdravějším ovocem na zemi! Goji jsou plody
  kustovnice čínské s jemně nasládlou chutí a blahodárnými
  účinky na zdraví. S tímto kódem: HIMALYO – 4441 máte
  každou láhev Goji juice o 50 Kč levněji a každé balení
  sušených plodů o 20 Kč levněji. Bonus pro Vás – můžete si
  přivydělat doporučením:) První účinky znatelné již o 14
  dnech užívání!

  http://www.himalyo.cz/?tracking=HIMALYO-4441

 • Ja Jajovic

  Zvláštní, co všechno k hubnutí může přispívat… Nedávno jsem narazila na článek, kde píší, že zázvor je také dobrý na hubnutí!? Má s tím někdo zkušenost? Já jsem na něj alergická, proto by mě to zajímalo. 🙂
  http://www.pruvodcevyzivou.cz/znate-ucinky-zazvoru-pomaha-i-pri-hubnuti/

 • Lukáš Chloch Chládek

  Uz dost, prosim. Pochopte, ze goji neni nic jineho, nez cinska svestka. Myslite, ze v Cine jsou stejne tak poblazneni nasimi svestkami. „Koukej, Lao, tady mam pytlik suseneych svestek az z Cech! Pry maji spousty vitaminu! A taky zhubnes, ver mi, Lao!! Pytlik jen za 350 korun! No nekup to, kdyz je to tak zdrave..“ No a to je hloupost. Goji je jen dalsi trik, kdy vam prodavaji necio uplne obycejneho za velike penize. Uzivani vam nijak neprospeje, je to pouze susene ovoce, nic vic. A hbnutí s goji? Tak to vubec..:D Sladke ovoce, cast jeste kandovane a hubnuti? Holky, vy ty mozgy i pouzivate? http://www.slimming.cz/goji-na-hubnuti/